Montessori Yöntemi Diploması

Kurs Seviyesi: TQUK Onaylı 5. Seviye
Giriş Koşulları: Yok
Kursun Süresi: 40 Saat

Bu program, 3-7 yaşları arasındaki çocuklara İngilizce öğretmek isteyenler için tasarlanmış bir kurs programıdır.

İtalya'nın ilk kadın doktoru Maria Montessori, zamanının yüzyıllarca ilerisinde olan ve dünya çapında hala kadınlar ve çocuklar için ilham kaynağı olmaya devam eden, gerçekten çok olağanüstü bir kadındı. Erken Yaşlarda Eğitim için geliştirdiği, asla eskimeyen yaklaşımından sonra tekniklerinin ne kadar muhteşem olduğunu göstermek için dünyayı dolaşmıştır.

Kendisi de bilim insanı olan Montessori'nin yaklaşımı, bilimsel, iyi yapılandırılmış, sistemli, bütüncül, besleyici, hoşgörülü, etkinlik merkezli, çocuk odaklı ve fevkalade etkilidir.

Bu kurs süresince, Montessori hakkında daha fazla bilgi edinebilir, ondan esinlenilen bir öğrenme ortamı sağlayan yaklaşımları ve onun yöntemleri ile tekniklerini nasıl uygulayacağınızı öğrenebilirsiniz. Tüm dünyadan eğitimciler, Montessori'nin çocuklar için ne kadar benzersiz bir öğrenme ortamı sunduğunu giderek daha çok fark etmişlerdir.

Yeterlilik

Bu Kursun sonunda başarılı olan öğrenciler, 5. Seviye Sertifika almaya hak kazanırlar. Buna göre kurs, İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'daki Ulusal Yeterlilikler Çerçevesi (NQF) ve Yeterlilikler Kredi Çerçevesi (QCK) kapsamında 5. seviyeye denk gelen bir öğrenme düzeyi olarak TQUK tarafından bağımsız olarak onaylıdır (bu durumda, Genel Orta Öğretim Sertifikaları-GCSEler, 1. ve 2. seviye; A seviyeleri ise 3. seviyeye denk gelmektedir).

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et