SERTİFİKA EĞİTİMLERİ

 • A-SERTİFİKA SEVİYE KURSLARI
  • TEFL Kursu - 60 Saat

   Kursun Detayları

   Kursun Süresi: 60 Saat

   Yabancı dil olarak İngilizce eğitiminde bir kariyere hızlı bir giriş yapmak için LTTC'nin yaklaşık 60 saatlik bir TEFL Sertifika programı mevcuttur. Acelesi olan kişiler için tasarlanmış olan bu ilk yeterlilik, o ilk işi alabilmenizde sizin için büyük bir adım olacaktır.

   Bu sertifika, 10 gün kadar az bir sürede tamamlanabilmektedir fakat daha az yoğun olmakla birlikte, 120 Saatlik TEFL Kursu ile aynı ders programını içermektedir. İstediğiniz zaman başlayıp istediğiniz zaman bitirebilirsiniz.

   Dikkate almanız gereken noktalar: Bu hızlandırılmış yeterlilik, TQUK onayı taşımamaktadır. Eğer ayrıntılı olan TEFL Sertikası - 120 Saatlik programdan faydalanmak istiyorsanız, linki tıklayınız.

   Kaydolduğunuz anda, size ödevlerinizi değerlendirmek ve kişisel geri bildirimde bulunmanın yanı sıra kurs boyunca size yardım ve rehberlikte bulunacak bir özel öğretmen verilecektir.

  • TEFL Kursu - 120 Saat

   Kursun Detayları

   Kurs Seviyesi: 5. Seviye TQUK Onaylı
   Kursun Süresi: 120 Saat

   120 saatlik TEFL kursumuz, kapsamlı bir ders programını içermektedir. Pek çok işveren, meslek için yüz veya daha fazla saatlik bir çalışma programı içeren kursları, standart olarak kabul etmektedirler.

   • Kursun programında, meslekte yeni olanları donanımlı hale getirecek ve zaten tecrübeli olanlara ilham verecek ders planlama ve uygulamalı öğretme becerileri üzerinde durulmaktadır.
   • Bu kurs, Yabancı Dil olarak İngilizce Eğitiminde mesleki bir yeterlilik edinmek isteyen kişiler için idealdir.
   • Kaydolduğunuz anda, size ödevlerinizi değerlendirmek ve kişisel geri bildirimde bulunmanın yanı sıra kurs boyunca size yardım ve rehberlikte bulunacak bir özel öğretmen verilecektir.

   Yeterlilikler

   Bu Kursun sonunda başarılı olan öğrenciler, 5. Seviye Sertifika almaya hak kazanırlar. Buna göre kurs, İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'daki Ulusal Yeterlilikler Çerçevesi (NQF) ve Yeterlilikler Kredi Çerçevesi (QCK) kapsamında 5. seviyeye denk gelen bir öğrenme düzeyi olarak TQUK tarafından bağımsız olarak onaylıdır (bu durumda, Genel Orta Öğretim Sertifikaları-GCSEler, 1. ve 2. seviye; A seviyeleri ise 3. seviyeye denk gelmektedir).

   TQUK nedir?

   TQUK, Yeterlilik ve Sınav Düzenleme Bürosu (OFQUAL) ve Galler Hükümeti tarafından tanınan bir Sertifika Verme Kurumudur. TQUK, Yeterlilikler ve Kredi Çerçevesi (QCK) üzerine yeterlilikler sunmaktadır.

   Süreç

   Her dersten sonra tamamlayıp değerlendirilmek üzere özel öğretmeninize teslim etmeniz gereken bir sınav kâğıdı verilecektir. Bu tür bir devamlı değerlendirme yöntemi, öğretmeninizin sizin ilerleyişinizi takip etmesini ve kurs süresi boyunca size destek olmasını sağlamaktadır.

   Neler dâhildir?

   • Bütün ders materyalleri
   • Sertifika ve transkript
   • Tüm özel öğretmen ve program düzenleme desteği
  • OFQUAL Tarafından Düzenlenmiş TEFL Sertifika Programı

   Kursun Detayları

   Kurs Seviyesi: OfQual onaylı 5. Seviye
   Kursun Süresi: 168 Saat

   OFQUAL Tarafından Düzenlenmiş TEFL Sertifika Programında 5. SEVİYE, 168 saatlik bir çalışma içermektedir. Kendi hızınıza göre ve size uygun zamanlarda çalışabildiğiniz bu kurs, CELTA veya Trinity 5. SEVİYE TEFL kurslarına esnek bir alternatif olma niteliği taşımaktadır.

   Yeterlilik ve Sınav Düzenleme Bürosu (Ofqual), İngiltere'deki yeterlilikleri, sınavları ve değerlendirmeleri ile Kuzey İrlanda'daki mesleki yeterlilikleri düzenlemektedir.

   • Kursun programında, meslekte yeni olanları donanımlı hale getirecek ve zaten tecrübeli olanlara ilham verecek ders planlama ve uygulamalı öğretme becerileri üzerinde durulmaktadır.
   • Bu kurs, Yabancı Dil olarak İngilizce Eğitiminde mesleki bir yeterlilik edinmek isteyenler için idealdir.
   • Kaydolduğunuz anda, size ödevlerinizi değerlendirmek ve kişisel geri bildirimde bulunmanın yanı sıra kurs boyunca size yardım ve rehberlikte bulunacak bir özel öğretmen verilecektir.

   TQUK nedir?

   TQUK, Yeterlilik ve Sınav Düzenleme Bürosu (OFQUAL) ve Galler Hükümeti tarafından tanınan bir Sertifika Verme Kurumudur. TQUK, Yeterlilikler ve Kredi Çerçevesi (QCK) üzerine yeterlilikler sunmaktadır.

   Süreç

   Bütün dersler süresince tamamlayıp değerlendirilmek üzere özel öğretmeninize teslim etmeniz gereken ödevler ve sorular olacaktır. Bu tür bir devamlı değerlendirme yöntemi, öğretmeninizin sizin ilerleyişinizi takip etmesini ve kurs süresi boyunca size destek olmasını sağlamaktadır.

   Neler dâhildir?

   • Bütün ders materyalleri
   • Sertifika ve transkript
   • Tüm özel öğretmen ve program düzenleme desteği
  • TSL Sertifikası

   Kursun Detayları

   Kursun Süresi: 100 Saat

   İkinci Dil olarak İngilizce Eğitimi Sertifikası (TESL)
   Bu benzersiz program, İkinci Dil olarak İngilizce Eğitiminde mesleki bir yeterlilik edinmek isteyenler için idealdir.

   Bu, bir uzman kursudur ve İngilizce konuşulan ülkelerde her yaştan öğrenciye ders veren ve bu ülkelere yerleşmeyi planlayanlar içindir. Bu kişiler, göçmen işçiler, mülteciler ve bunların aileleri olabilir.

   Dilbilimsel bilgi ve diğer ESL alanları hakkında bilgi edinmenin yanı sıra etkin bir öğretmen olmak için gerekli olan teknikler ve beceriler konusunda yönlendirileceksiniz.

   Ders verirken kolayca kullanabileceğiniz çok sayıda ders materyali ve kaynağa ulaşabileceğiniz bir kaynak bankasına erişiminiz olacak.

   Özel öğretmeniniz, size rehberlik edecek ve herhangi bir sorunuz olması durumunda, sorularınızı aynı iş günü içinde yanıtlayacak. Canlı yardım imkanı, haftanın 7 günü, günde 12 saat mevcuttur, dolayısıyla bize her zaman ulaşabilirsiniz.

   Programı bitirdikten sonra, kabartmalı LTTC baskısı olan sertifika ve transkriptiniz kayıtlı posta tarafından size postalanacak.

  • TEYLT Sertifikası

   Kursun Detayları

   Kurs Seviyesi: TQUK Onaylı 5. Seviye
   Kursun Süresi: 100 Saat

   Çocuklara ve Gençlere İngilizce Öğretimi (TEYLT)
   Çocuklar için İngilizce kursunda 5. Seviye Sertifika, çocuklar ve gençlere İngilizce öğretmek konusunda uzmanlaşmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır.

   Çocuklar ve Gençlere İngilizce Öğretimi, 5. Seviye Sertifika, OFQUAL onaylı bir sertifika verme kurumu olan TQUK tarafından onaylı sertifika programıdır.

   Bu kurs, yalnızca ödev temellidir. Bu nedenle, öğrencilerin TESOL eğitimi almış olmaları veya öğretmenlik/ders verme tecrübelerinin olması tercih edilmektedir. Fakat eşdeğer "GCSE" seviyesinde yeterliliği olup öğretmenliğe yönelik büyük bir ilgi duyan öğrenciler de değerlendirmeye alınacaktır. En önemli kriter, öğrencilerin İngilizce'de hem sözlü hem de yazılı becerilerinin yeterlik düzeyinin yüksek olmasıdır. Bu 10 ünitelik kurs, çocukların hem anadillerini hem de İngilizce'yi nasıl öğrendiklerine dair size bilgi verecektir. Hem çocuklar (4 ile 11 yaş arası) hem de gençler (12 yaş üstü) için uygulanacak yeni etkinlik fikirlerini keşfedeceksiniz. Kaydolduğunuz anda, size ödevlerinizi değerlendirmek ve kişisel geri bildirimde bulunmanın yanı sıra kurs boyunca size yardım ve rehberlikte bulunacak bir özel öğretmen verilecektir.

  • Cambridge Öğretmenlik Bilgisi Sınavı (TKT)

   Kursun Detayları

   Giriş Koşulları: Orta Seviye İngilizce
   Kursun Süresi: 100 Saat

   Kurs, Cambridge ESOL TKT'ye (Öğretmenlik Bilgisi Sınavı) girmek isteyen öğretmenler içindir.
   Bu kurs, uygulamada tecrübesi olan fakat İngilizce öğretmek için gerekli resmi yeterliliği bulunmayan öğretmenleri hedeflemektedir. Aynı zamanda, bir ara verdikten sonra mesleğine devam eden ve bilgilerini tazelemek isteyen öğretmenler de bu kurstan faydalanabilirler.

   Kurs ve sınav, hem ana dili İngilizce olan hem de olmayan öğretmenler için uygundur.

  • Öğretmenlik Uygulaması Sertifikası

   Kursun Detayları

   Giriş Koşulları: TEFL + Sertifikası
   Kursun Süresi: 6+ Saat

   Eğer yeterliliğinizi tamamlamak için Öğretmenlik Uygulaması Sertifikası almaya karar verirseniz, Diploma veya Sertifika kursu için kaydolurken ya da kursu bitirdikten sonra, bize de kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

   Süreç nasıl işliyor?

   Gerçek dil okullarında, gerçek öğrencilerle öğretme deneyimi kazanmanın iki yolu vardır.

   • Öğretmenlik Uygulaması deneyiminizi yurt dışındaki ya da Birleşik Krallıkta'ki herhangi bir ortak okulumuzda gerçekleştirebilirsiniz.
   • Öğretmenlik görevinize başladıktan sonra sadece bize okulun adresini ve Çalışmalardan Sorumlu Müdür ya da Bölüm Müdürünün adını e-posta yoluyla göndermeniz gerekmektedir.

   Daha sonra biz hemen bu kişiyle iletişime geçeceğiz ve onlara doldurmaları gereken belgeleri göndereceğiz.

   Gittiğiniz okul, orada öğretmenlik yaptığınızı, çalışmanızın en az altı tam saatini gözlemlediklerini ve çalışmanızın yeterli standartları veya daha iyisini karşıladığını belgeleyecekler.

   Çalışmalardan Sorumlu Müdür ya da Bölüm Müdürünüze sınıftaki performansınız esnasında dikkat etmeleri gereken noktalar ve özelliklerin olduğu bir kontrol listesi gönderilecek.

   Sizin de yaptığınız dersler için kullandığınız beş örnek ders planını ve bunlarla birlikte, bu dersler hakkında yaptığınız öz değerlendirmelerinizi bize göndermeniz gerekmektedir. Bunlar için de gerekli belgeler size gönderilecektir.

   Tüm bu süreci tamamlamak için iki ay civarında bir süre ayırmanızı özellikle tavsiye ederiz.

   Bu süreci başarıyla bitirdiğiniz zaman, mührümüzün bulunduğu Öğretmenlik Uygulaması Sertifikasını almaya hak kazanacaksınız.

  • TQUK 3. Seviye Eğitim ve Öğretim Sertifikası (QCF)

   Kursun Detayları

   Kursun Kodu: AWEDUTQUK
   Giriş Koşulları: 19+ Yaş
   Kursun Süresi: 48-61 Saat

   TQUK 3. Seviye Eğitim ve Öğretim Sertifikası (QCF), öğretmek veya eğitmek konusunda öğrencileri çok çeşitli bağlamlarda hazırlayan, başlangıç niteliğinde bir öğretme yeterliliğidir. Öğrencilerin bir öğretmenlik pozisyonunun olması gerekmediği için bu kurs, uygulama bakımından bir yeterlik geliştirmemektedir. Bu yeterlilik, İleri Eğitim ve Beceriler Sektöründe öğretmenlik yapmak isteyen bireyler için uygundur ve daha önce eğitim veya öğretimde az tecrübesi olan ya da hiç tecrübesi olmayanlar için bir temel oluşturmaktadır.

   Kaydolduğunuz anda, size ödevlerinizi değerlendirmek ve kişisel geri bildirimde bulunmanın yanı sıra kurs boyunca size yardım ve rehberlikte bulunacak bir özel öğretmen verilecektir.

   Yeterlilikler

   Bu Kursun sonunda başarılı olan öğrenciler, QFUAL Tarafından Düzenlenmiş TQUK'un 3. Seviye Sertifikasını almaya hak kazanırlar.

   TQUK nedir?

   TQUK, Yeterlilik ve Sınav Düzenleme Bürosu (OFQUAL) ve Galler Hükümeti tarafından tanınan bir Sertifika Verme Kurumudur. TQUK, Yeterlilikler ve Kredi Çerçevesi (QCK) üzerine yeterlilikler sunmaktadır.

   Değerlendirme

   Bu yeterliliğin bir parçası olarak, aşağıdakileri tamamlayacaksınız:

   • Yaklaşık 1000 kelimeden oluşan beş ödev
   • Mikro ölçekli öğretim oturumunuz için bir ders planı
   • Öğretmeninizden / Bilirkişiden gelişim gözlem belgeleri ve bir Öz Değerlendirme Formu

   Bu, bir üçüncü seviye yeterlilik olduğu için ödevlerinizde kaynakça belirtme zorunluluğunuz yoktur. Fakat yine de en iyi uygulama olarak kabul edilen, ödevleri bu şekilde hazırlamak ve Internet, ders kitapları gibi daha kapsamlı bir araştırmayı kanıtlayıcı belgeler sunmaktır.

   Ödevinizin ana bölümünde kaynak kullanırsanız, bunun ayrıntılarını ödevinizin son sayfasının en altındaki bir kaynakçada belirtmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri, Harvard Kaynak Gösterme Sistemini (bkz. aşağıdaki) kullanarak eklemelisiniz.

   Yeterlilik için tavsiye edilen ders kitabı, Ann Gravells tarafından yazılmıştır.

   Gravells A. (2013) The Award in Education and Training. Learning Matters.

   Neler dahil?

   • Bütün ders materyalleri
   • Sertifika ve transkript
   • Tüm özel öğretmen ve program düzenleme desteği
 • B-SERTİFİKA KURSLARI
  • İngilizce Dil Bilgisi Sertifikası

   Kursun Detayları

   Kursun Süresi: 10 Saat

   İngilizce Dil Bilgisi Sertifikamız, konuları anlamanıza yardımcı olacak şekilde kendi kendini düzelten çalışmalarla, okunması kolay bir formatta temel İngilizce dil bilgisinin tamamını kapsamaktadır.

   Bu Kurs Kimler İçin?

   • İngilizce öğretmek veya bir TEFL kursuna kaydolmak istiyor fakat İngilizce dil bilgisi ve dilin nasıl işlediği hakkında bilginizin yeterli olup olmadığından emin değilseniz; işte bu, tam da aradığınız gibi bir kurs!
   • Dil bilgisi, bir dilin özüdür. Başka bir kişiyle amaçladığımız iletişimi kurabilmek için belli başlı kurallar ve yöntemler takip ediyoruz.
  • Fonetik ve Sesbilim Sertifikası

   Kursun Detayları

   Kursun Süresi: 20 Saat

   Bu 20 saatlik kurs, hem Sesbilimi/Fonoloji (belirli bir dilin sesleri) hem de Fonetik (dildeki sesler) çalışmalarını içermektedir.

   Bu kurs, özellikle bir sertifika seviye kursunu tamamlamış ve bu alandaki bilgisini derinleştirmek isteyenler için uygundur.

   Bu Kurs Kimler İçin?

   • Aynı zamanda C.P.D (Sürekli Mesleki Gelişim) kanıtı göstermek isteyenler için de uygundur.
   • Kurs, hem ana dili İngilizce olan hem de olmayanlar için uygundur.
   • Ödevlendirmeler, hem çeşitli hem de zorlayıcıdır ve öğrencinin sesbilimini keşfetmesi için ve telaffuzu derinlemesine öğretmek için tasarlanmıştır.
   • Bu kurs, TESOL Diploması kurs programının bir kısmını oluşturmaktadır ve alınmış olması halinde kişi, modül dörtteki sesbilim kısmından muaf tutulur ve buna uygun indirim uygulanır.
  • İleri İngilizce Dil Bilgisi Sertifikası

   Kursun Detayları

   Kursun Süresi: 20 Saat

   Bu 20 saatlik TEFL kursu, İngilizce dil bilgisini geniş bir aralıkta ve derinlemesine bir çalışma ile ele almaktadır. Sıkı bir programı olan bu kursta aşağıdaki alanları ve belirtilmeyen daha pek çok alanı çalışacaksınız;

   Sözcük Türleri

   • Cümle, sözcük grubu
   • Yardımcı fiiller ve kipler
   • Fiiller, fiil sınıfları
   • Zaman sistemleri ve kullanımları
   • Birleşik fiil ifadeleri
   • İsim sınıfları
   • Belirteçler
   • Sıfatlar
   • Zamirler ve önbiçimler
   • Edatlar
   • Bağlaçlar
   • Koşul cümleleri

   Ödevlendirmeler, hem çeşitli hem de zorlayıcıdır ve öğrencinin İngilizce dil bilgisini derinlemesine keşfetmesi için tasarlanmıştır.

   Kurs, hem ana dili İngilizce olan hem de olmayanlar için uygundur.

   Bu kurs, özellikle bir sertifika seviye kursunu tamamlamış ve bu alandaki bilgisini derinleştirmek isteyenler için uygundur.

   Bu, aynı zamanda C.P.D (Sürekli Mesleki Gelişim) kanıtı göstermek isteyen öğretmenler için de uygundur.

   Bu kurs, TESOL Diploması kurs programının bir kısmını oluşturmaktadır ve alınmış olması halinde kişi, modül dörtteki dil bilgisi kısmından muaf tutulur ve buna uygun indirim uygulanır.

  • IELTS Öğretme Sertifikası

   Kursun Detayları

   Kursun Süresi: 20 Saat

   Bu popüler sınav için öğrencileri şu anda hazırlayan veya böyle bir öğretme faaliyetine dahil olmak isteyenler için kısa bir kurstur.

   IELTS, işe alım, yüksek öğretim ve göç gibi konular için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.

   Kursun başarılı bir şekilde tamamlanması, 20 saatlik bir çalışma gerektirmektedir.

   Kursta, çok pratik yaklaşımlar uygulanır ve kursun teması, Olumlu Sonuçlar için IELTS Öğretmektir.

   Sınavın nasıl bir sınav olduğu, kim tarafından uygulandığı ve nasıl çözüldüğü, puanlamalarla birlikte açıklanmaktadır.

   Bireysel bileşenler, öğrencilerin puanlarının ve performanslarının nasıl geliştirileceğine yönelik fikirler ve ipuçları ile ortaya konulmaktadır. Bunların yanı sıra, destekleyici başka materyaller ve örnek cevapların olduğu bir mini test de vardır.

  • Bire Bir Öğretme Sertifikası

   Kursun Detayları

   Kursun Süresi: 10 Saat

   Bu yeterlilik, bir öğretmenin normal, çok öğrencili sınıf ortamından oldukça farklı olan bire bir ders verme için özellikle gerekli olan bilgi ve becerileri öğrendiğini ve bunları uygulayabildiğini göstermektedir.

   Öğretmenler burada, bu durumun getirdiği yoğunlukla nasıl başa çıkacaklarını ve özellikle bu tür bir öğretme yöntemi için oluşturulan ve kullanılan materyalleri nasıl kullanacaklarını öğrenmektedirler. Öğretmeni bu zahmetli fakat çok ümit verici eğitim alanına donanımlı hale getirmek için öğretmenlerin rollerinin yanı sıra ihtiyaç analizi ve hazırlık gibi unsurlar, keşfedilmektedir.

  • Telaffuz Öğretme Sertifikası

   Kursun Detayları

   Kursun Süresi: 10 Saat

   Bu kurs, öğrencinizin telaffuzunu, vurgu ve tonlamalarını geliştirmek için temel yaklaşımlar, teknikler ve ipuçlarını kapsayan kısa ve çok pratik bir kurstur.

   Bu kurs, öğrencinizin telaffuzunu, vurgu ve tonlamalarını geliştirmek için temel yaklaşımlar, teknikler ve ipuçlarını kapsayan kısa ve çok pratik bir kurstur.

  • Sözcük Bilgisi Öğretme Sertifikası

   Kursun Detayları

   Kursun Süresi: 10 Saat

   Bu kurs, öğretmenin sözcük bilgisini tanıtma ve öğretme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan kısa ve çok pratik bir kurstur.

   Bu kurs, öğretmenin sözcük bilgisini tanıtma ve öğretme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan kısa ve çok pratik bir kurstur.

  • Öğretmenlik Uygulaması Sertifikası

   Kursun Detayları

   Giriş Koşulları: TEFL + Sertifikası
   Kursun Süresi: 6+ Saat

   Bu popüler sınav için öğrencileri şu anda hazırlayan veya böyle bir öğretme faaliyetine dahil olmak isteyenler için kısa bir kurstur.

   Eğer yeterliliğinizi tamamlamak için Öğretmenlik Uygulaması Sertifikası almaya karar verirseniz, Diploma veya Sertifika kursu için kaydolurken ya da kursu bitirdikten sonra, bize de kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et