Öğretmenlik Uygulaması Sertifikası

Kursun Detayları

Giriş Koşulları: TEFL + Sertifikası
Kursun Süresi: 6+ Saat

Eğer yeterliliğinizi tamamlamak için Öğretmenlik Uygulaması Sertifikası almaya karar verirseniz, Diploma veya Sertifika kursu için kaydolurken ya da kursu bitirdikten sonra, bize de kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Süreç nasıl işliyor?

Gerçek dil okullarında, gerçek öğrencilerle öğretme deneyimi kazanmanın iki yolu vardır.

  • Öğretmenlik Uygulaması deneyiminizi yurt dışındaki ya da Birleşik Krallıkta'ki herhangi bir ortak okulumuzda gerçekleştirebilirsiniz.
  • Öğretmenlik görevinize başladıktan sonra sadece bize okulun adresini ve Çalışmalardan Sorumlu Müdür ya da Bölüm Müdürünün adını e-posta yoluyla göndermeniz gerekmektedir.

Daha sonra biz hemen bu kişiyle iletişime geçeceğiz ve onlara doldurmaları gereken belgeleri göndereceğiz.

Gittiğiniz okul, orada öğretmenlik yaptığınızı, çalışmanızın en az altı tam saatini gözlemlediklerini ve çalışmanızın yeterli standartları veya daha iyisini karşıladığını belgeleyecekler.

Çalışmalardan Sorumlu Müdür ya da Bölüm Müdürünüze sınıftaki performansınız esnasında dikkat etmeleri gereken noktalar ve özelliklerin olduğu bir kontrol listesi gönderilecek.

Sizin de yaptığınız dersler için kullandığınız beş örnek ders planını ve bunlarla birlikte, bu dersler hakkında yaptığınız öz değerlendirmelerinizi bize göndermeniz gerekmektedir. Bunlar için de gerekli belgeler size gönderilecektir.

Tüm bu süreci tamamlamak için iki ay civarında bir süre ayırmanızı özellikle tavsiye ederiz.

Bu süreci başarıyla bitirdiğiniz zaman, mührümüzün bulunduğu Öğretmenlik Uygulaması Sertifikasını almaya hak kazanacaksınız.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et