SSS

 • TEFL ve TESOL arasındaki fark nedir?

  TEFL,Yabancı Dil olarak İngilizce Eğitimi'nin kısaltmasıdır ve çoğunlukla Britanya ve Avrupa'da yaygındır; diğer yandan TESOL, Ana Dili İngilizce Olmayanlara İngilizce Öğretimi'nin kısaltmasıdır ve çoğunlukla Amerika'da yaygındır. Temelde aynıdırlar.

 • Sertifka kursu ve Diploma kursu arasındaki fark nedir?

  Sertifika (5. Seviye) kursu, sınıfta kullanacakları başlangıç becerilerini edinecekleri hızlı bir yeterlilik isteyenler için idealdir. Diplomanın temel ders programını içermektedir fakat konular çok daha az yoğunlukta ele alınmaktadır ve birkaç günde bitirilebilir. 10 ünitenin her birinin sonunda cevaplanması kolay 10 soru bulunmaktadır.

  Diploma (7. Seviye) kursları ise çok daha akademiktir ve ders programını çok daha derinlemesine ele almaktadır. Daha yüksek bir yeterliliktir ve genellikle daha iyi çalışma koşullarında, daha yüksek maaşla çalışmayı sağlar. Dört modülden oluşmaktadır ve her modülden ikişer tane olmak üzere, toplamda 8 ödev yazısı teslim etmeyi gerektirmektedir.

 • Kursu başarılı bir şekilde geçeceğimden nasıl emin olabilirim?

  Öğretmeniniz, zayıf olduğunuz alanları belirleyecek ve kendinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunacaktır. Hiçbir ekstra ücret ödemeden en fazla üç tane ödev gönderebilirsiniz. Kurs, öğrencilerin kendi belirledikleri zamanda ve kendi hızlarında çalışmalarını sağlayacak şekilde yazılmış ve uygulanmıştır. Kursu bitirmek için herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır.

 • Eğer anlamadığım bir şey olursa, ne yapmalıyım?

  Kaydolduğunuzda, öğretmeninize sınırsız erişiminiz olacak ve kursu bitirdiğinizde bile iş bulmak vb. ile ilgili aklınıza takılabilecek bütün sorular için size yardımcı olacağız.

 • Diploma için çalışmam nasıl değerlendirilecek?

  Sadece bitirdiğiniz ödev yazılarınızı, özel öğretmeninize göndermeniz gerekmektedir. Dört ünitenin her biri için ikişer tane ödev hazırlanmaktadır. Her ödev için size bir not verilecek ve final notunuz, kazandığınız notların bir ortalaması olacaktır. Aynı zamanda gelişiminizi takip edebilmeniz için her ünitede kendi kendini düzeltme çalışmaları bulunmaktadır.

 • EFL öğretmenleri için iş olasılıkları nelerdir?

  Yabancı dil olarak İngilizce, neredeyse her ülkede yüz binlerce öğretmen için iş kaynağı olan büyük bir endüstridir. Sizin öğretmenleriniz de şu an da çok çeşitli yerlerde çalışmakta olan yüzlerce öğretmen yetiştirmişlerdir. İşler için web sitemizdeki Tesol İş Fırstaları’ndan göz atabilirsiniz.

 • Şu ana kadar henüz cevaplanmamış bir sorum varsa ne yapmalıyım?

  Bizimle iletişime geçebilirsiniz, sorunuza hızlı ve doğrudan yanıt vermek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

 • Kurs, ana dili İngilizce olmayan kişilere de açık mı?

  Kurs, hem ana dili İngilizce olan hem de olmayanlar için uygundur. Öğretmenleriniz de en başarılı kurs üyelerinin bazılarının ana dili İngilizce olmayan kişiler olduğunu söyleyeceklerdir.

 • Kursu bitirdikten sonra ne tür bir yeterlilik elde edeceğim?

  Kursu başarılı bir şekilde bitirdikten sonra "London Teacher Training College" tarafından sertifika veya diploma ile ödüllendirileceksiniz.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et