Lisansüstü TESOL Diploması

Seviye: TQUK Onaylı 7. Seviye
Giriş Koşulları: TEFL Sertifikası / 2 yıllık sınıf deneyimi
Kursun Süresi: 370 Saat

Lisansüstü TESOL Diploması, öğretmenlik kariyerlerinde, kıdemli öğretmen ya da İngilizce eğitim ve öğretimi yönetimi gibi daha üst düzey bir pozisyonda bulunmak isteyen veya mesleki gelişimlerinin kapsamını genişletmek isteyenler için tasarlanmıştır. Lütfen bu programın, TESOL'de bir yüksek lisans programı olmadığını dikkate alınız.

Diploma düzeyinde edinilen bilgi ve uzmanlığı daha da geliştireceksiniz. Çeşitli öğretme metodolojilerinin derinlemesine kavrayışının yanı sıra İngilizce dili ve kökenleri hakkında bilgi edineceksiniz. EFL (yabancı dil olarak İngilizce) sınavları ve seviye belirleme sınavlarının yönetimi ve oluşturulması ile birlikte nasıl analiz yapılacağını ve ders programı hazırlanacağını keşfedeceksiniz. Araştırma ve Geliştirme ise kurs programının sizin uzmanlığınızı artıracak son bileşenidir.

Lisansüstü TESOL Diploması, İngilizce öğretmenliğinde ve öğretme, öğrenme, dilbilim ve İngilizce dilinin yapısı ve kökenleri hakkında bilgi gerektiren diğer alanlardaki kariyerler için önemli bir basamaktır. Bu program, altı modülden oluşmaktadır ve değerlendirmesi, makale şeklinde ödevler, görevler, iki mini tez ve bir araştırma projesini kapsamaktadır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et