TQUK 3. Seviye Eğitim ve Öğretim Sertifikası (QCF)

Kursun Detayları

Kursun Kodu: AWEDUTQUK
Giriş Koşulları: 19+ Yaş
Kursun Süresi: 48-61 Saat

TQUK 3. Seviye Eğitim ve Öğretim Sertifikası (QCF), öğretmek veya eğitmek konusunda öğrencileri çok çeşitli bağlamlarda hazırlayan, başlangıç niteliğinde bir öğretme yeterliliğidir. Öğrencilerin bir öğretmenlik pozisyonunun olması gerekmediği için bu kurs, uygulama bakımından bir yeterlik geliştirmemektedir. Bu yeterlilik, İleri Eğitim ve Beceriler Sektöründe öğretmenlik yapmak isteyen bireyler için uygundur ve daha önce eğitim veya öğretimde az tecrübesi olan ya da hiç tecrübesi olmayanlar için bir temel oluşturmaktadır.

Kaydolduğunuz anda, size ödevlerinizi değerlendirmek ve kişisel geri bildirimde bulunmanın yanı sıra kurs boyunca size yardım ve rehberlikte bulunacak bir özel öğretmen verilecektir.

Yeterlilikler

Bu Kursun sonunda başarılı olan öğrenciler, QFUAL Tarafından Düzenlenmiş TQUK'un 3. Seviye Sertifikasını almaya hak kazanırlar.

TQUK nedir?

TQUK, Yeterlilik ve Sınav Düzenleme Bürosu (OFQUAL) ve Galler Hükümeti tarafından tanınan bir Sertifika Verme Kurumudur. TQUK, Yeterlilikler ve Kredi Çerçevesi (QCK) üzerine yeterlilikler sunmaktadır.

Değerlendirme

Bu yeterliliğin bir parçası olarak, aşağıdakileri tamamlayacaksınız:

  • Yaklaşık 1000 kelimeden oluşan beş ödev
  • Mikro ölçekli öğretim oturumunuz için bir ders planı
  • Öğretmeninizden / Bilirkişiden gelişim gözlem belgeleri ve bir Öz Değerlendirme Formu

Bu, bir üçüncü seviye yeterlilik olduğu için ödevlerinizde kaynakça belirtme zorunluluğunuz yoktur. Fakat yine de en iyi uygulama olarak kabul edilen, ödevleri bu şekilde hazırlamak ve Internet, ders kitapları gibi daha kapsamlı bir araştırmayı kanıtlayıcı belgeler sunmaktır.

Ödevinizin ana bölümünde kaynak kullanırsanız, bunun ayrıntılarını ödevinizin son sayfasının en altındaki bir kaynakçada belirtmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri, Harvard Kaynak Gösterme Sistemini (bkz. aşağıdaki) kullanarak eklemelisiniz.

Yeterlilik için tavsiye edilen ders kitabı, Ann Gravells tarafından yazılmıştır.

Gravells A. (2013) The Award in Education and Training. Learning Matters.

Neler dahil?

  • Bütün ders materyalleri
  • Sertifika ve transkript
  • Tüm özel öğretmen ve program düzenleme desteği
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et